pisz-arsa.eu

Jak wybrać konto?
Jarek 05.02.2021

Coraz więcej osób decyduje się na otwarcie własnego konta bankowego, przez co możliwości są wręcz nieograniczone. Zanim jednak się na to zdecydujemy, konieczne jest dokładne zapoznanie się z tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze konta. Co ważne, nie jest to kosztowne, ponieważ są one zwykle wielokrotnie wyższe niż typowe otwarcie konta bankowego.

Decydując się na otwarcie konta osobistego, musimy pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Jeden z nich to rodzaj banku, drugi to oprocentowanie, a trzeci to czas trwania umowy z bankiem, czyli minimalny okres trwania umowy, który zwykle wynosi od 5 do 7 dni.

Wybierając konto, musimy jednak pamiętać również o kilku innych rzeczach, jak np. metoda uwierzytelniania, która zazwyczaj jest kwestią kontroli dostępu do karty i bezpieczeństwa. W takim przypadku wybór konta osobistego bez karty nie jest taki łatwy - w niektórych przypadkach wystarczy zmienić numer telefonu komórkowego, aby nawiązać komunikację z posiadaczem rachunku. Równie ważnym aspektem jest weryfikacja karty, czyli dokonanie transakcji bezgotówkowej. W tym celu zazwyczaj na telefonie lub tablecie instalowana jest specjalna aplikacja, która pozwala telefonowi połączyć się z serwerem i dokonać przelewu na konto bez konieczności kontaktu z telefonem.

Jaki jest koszt kont osobistych?

W przypadku typowych kont opłaty różnią się od opłat za tradycyjne konta bankowe. W przypadku urządzeń mobilnych nie ma potrzeby podawania PIN-u, ponieważ bank zapewnia dostęp do własnej bazy danych odpowiedniego rodzaju, którą może być komputer, tablet czy telefon komórkowy.

Tagi: otwarcie, bankowego, zazwyczaj, pamiętać, przypadku, kont, musimy, konto oszczędnościowe, konto ira, konto walutowe, konto google logowanie, konto google, konto bankowe przez internet,