pisz-arsa.eu

Jak wybrać firmę na system wentylacji?
Jarek 01.02.2021

Polecane: Dobre strony www

Przez te wszystkie lata w budynku coraz ważniejsza stała się wentylacja jako główny środek klimatyzacji, który zapobiega przedostawaniu się do wnętrza niepożądanych zapachów i nieprzyjemnych zapachów. Warto zwrócić uwagę na fachową wiedzę firmy zewnętrznej, która zapewni nam fachową pomoc w doborze i montażu instalacji wentylacyjnej. Musimy pamiętać, że system wentylacji musi być dostosowany do naszych potrzeb, a także tak, aby był jak najbardziej funkcjonalny.

Najważniejsze pytania, które powinniśmy sobie zadać

Zanim zdecydujemy się na system wentylacji firmy, która dostarczy nam instalację, musimy zadać sobie kilka pytań.

Po pierwsze powinniśmy określić wielkość wentylatora do naszych potrzeb, a po drugie sprawdzić, jaki będzie wymagany przepływ powietrza w okresie zimowym.

Drugie pytanie brzmi, czy interesują nas wentylatory z wentylacją kanałową czy wentylatory z konwekcją wewnętrzną? Bardzo ważne jest, aby te pierwsze były droższe.

Pierwsza opcja jest zdecydowanie droższa, ponieważ specjalną oprawę możemy dla nich zaopatrzyć w firmę, która zapewni nam pełną wentylację. Wentylatory z zewnętrzną armaturą konwekcyjną nie mogą być instalowane w budynkach z wewnętrzną wentylacją przy temperaturach wyższych niż 0,3 - 1,0 stopnia.

Można jednak dobrać taki system wentylacji, który pozwala na montaż wentylatorów tylko wewnątrz, czyli np. w temperaturze 0,1 - 0,3 stopnia. W ten sposób osiągniemy minimalny poziom hałasu i nadmierny przepływ powietrza.

Oprawa pozwalająca na montaż wentylatorów tylko wewnątrz jest właściwie bardzo prostym systemem, ale jej konserwacja jest równie skuteczna i ważna, ponieważ przy naprawie takiej instalacji nie jest konieczna oprawa, a takie systemy wentylacyjne są zwykle bardzo tani i łatwy w instalacji.

Polecane: Dobre strony internetowe

Polecane: Dobra strona

Tagi: wentylatorów, instalacji, wentylatory, zadać, wentylacja w kotłowni, wentylacji, wentylacja mechaniczna, wentylacja 24,