pisz-arsa.eu

i duchowość
Jarek 10.02.2021

Polecane: RSS Feeds

Religia odgrywa coraz szerszą rolę w naszej rzeczywistości. Warto zbadać jej początki i prześledzić jej rozwój od ludów prymitywnych do współczesnych. Wśród wielu źródeł religii warto zwrócić uwagę na święte teksty. Pomagają nam dojść do wiedzy o wszechświecie, śmierci i odrodzeniach. Dowiadując się o świętych tekstach religii, do której zmierzamy, możemy odkryć jej wewnętrzną tajemnicę. Poniższe teksty zostały wybrane na specjalne miejsce na stronie poświęconej tekstowi świętemu. Pierwszym z nich jest Koran. Czytelnicy tego tekstu dojdą do obrazu twarzy Allaha. Drugi tekst, sama święta księga, to Księga Objawienia. Trzeci tekst, Księga Marnotrawnych, to Księga Zegarmistrza. Czwarty to Pismo Święte zwane Biblią Islamu. Ten tekst zawiera nazwy sześciu dni, dni świata i wydarzenia, które będą miały miejsce w tych dniach.

Tekst mówi również, że pierwsze trzy rozdziały Biblii były pierwotnie napisane po hebrajsku. Są też odniesienia do imion mieszkańców Ziemi, słońca, aniołów i diabłów. Opierało się na przekonaniu, że zostaliśmy stworzeni na podobieństwo ojca islamu, który był tym samym, co anioł ojca. Piąty rozdział, ten o stworzeniu, został pierwotnie napisany po grecku, a następnie przetłumaczony na arabski.

To tylko niektóre z bardziej starożytnych tekstów, które możemy znaleźć na stronie poświęconej świętemu tekstowi. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę frazę "religio e Roma", aby odkryć wiele odniesień do historii religii Wschodu.

Polecane: RSS Feeds

Tagi: islamuświętego mikołaja, święte cesarstwo rzymskie, święte oficjum, święte przymierze, świętej pamięci skrót, święte imiona, świętej pamięci,